Paukščių lesinimas - atsakingas darbas

Data

2022 11 21

Įvertinimas
0
Pridėkite truputį turinio teksto (4).png

Paukščių lesinimas – atsakingas darbas

Prasidėjus šaltajam sezonui vis dažniau pamąstome ar jau reikia pradėti lesinti paukščius? Vieningo atsakymo į šį klausimą su nurodyta tikslia data nėra. Viskas priklauso nuo oro sąlygų. Laikantis minusinei temperatūrai, žemę užklojus sniegui paukščiai pradeda ieškoti galimų papildomų maisto šaltinių, atskrenda arčiau žmogaus. Žmonių įrengtos lesyklėlės – ne tik pagalba sparnuočiams, bet ir puiki mokomoji priemonė tiek mažiems, tiek dideliems. O kokie paukščiai atskris į lesyklėlę, priklauso nuo jos pastatymo vietos. Tikėtina, kad didesnę paukščių įvairovę pamatysime, prie netoliese miško esančioje sodyboje  įrengtos lesyklėlės.

Tinkamiausias maistas paukščiams – įvairūs grūdai, sėklos, saulėgrąžos, nesūdyti lašiniai. Negalima duoti sugedusio, supelijusio maisto, juodos duonos, kepintų, sūdytų ar kitaip apdorotų sėklų, sūdytos mėsos.

Pradėjus lesinti svarbu tai daryti visą žiemą. Atėjus pavasariui smulkieji paukščiai patys nustoja lankytis lesyklose, o tai reiškia, kad mūsų pagalbos jiems jau nebereikia.