Paroda "Mokykla 2022"

Data

2022 04 08

Įvertinimas
0
277759200_5108540232501865_2773109458547472366_n.jpg

Kovo 30-31 d. LITEXPO vyko Švietimo inovacijų parodoje MOKYKLA 2022, kurios šūkis „Pasaulis keičiasi, o Tu?“. Joje kartu su Valstybinių saugomų teritorijų tarnyba ir Nacionalinio ST lankytojų centro darbuotojais bei kolegomis iš kitų saugomų teritorijų dalyvavome ir mes - Varnių regioninio parko direkcijos specialistės. Parodos lankytojams pristatėme pas mus aktyviai veikiančią Gamtos mokyklą ir Gamtos ratą, kuris traukė akį labiau nei įvairi spausdinta informacija. Tikslinė parodos grupė labai įvairi: moksleiviai, mokytojai, studentai ir šiaip žingeidūs piliečiai, kuriems aktualus mokymasis visą gyvenimą. Dalyviai Parodoje pristatė naujausias mokymosi ir mokymo priemones, technologijas, įrangas, baldus ir kt.

Ką pastebėjome? Naujausios technologijos, išmanieji įrenginiai puiku, bet visa tai labai atitolina žmones nuo pamatinių dalykų – gamtos ir žemės, kurioje gimėme, augome ir labai nutolome. Parodos lankytojai sustoję prie mūsų Gamtos rato noriai atsakinėjo į pateiktus klausimus ir apmaudžiausia, kad dauguma iš jų nebežino elementarių dalykų: neskiria eglės šakelės nuo pušies, neskiria jų kankorėžių, žino kelių medžių pavadinimus, bet kaip juos atskirti, kai nėra lapų, kokius vaisius veda? Uždavinys nelengvas. Aiškinome, kad viso to mokomasi Varnių regioninio parko Gamtos mokykloje, kuri nėra įprasta mokykla. Tai savita sistema, savitas požiūris į mus supančią gamtinę aplinką. Gamtos mokykloje sudaroma galimybė, apsistoti, būti gamtoje, stebėti gyvūnus, augalus, gamtos reiškinius, pažinti vertybes, aktyviai dalyvaujant pažinimo, mokymosi procese. Mokymasis netradicinėje aplinkoje gali padėti atrasti patrauklią veiklą, įgyti kiekvienam būtinų asmeninių, socialinių ir kultūrinių kompetencijų. Gamtos mokykloje visus metus vyksta neformaliojo vaikų švietimo užsiėmimai, kurių metu vaikai mokosi gamtoje ir iš gamtos. Akredituotos neformaliojo vaikų švietimo programos jauniesiems gamtininkams teikia daug naujų žinių, potyrių ir įspūdžių. Kas gali būti įdomiau nei pašokinėti ant „gamtinio batuto“ pelkėje, iš arti pamatyti bebrų architektūrinius gebėjimus, pasinaudoti nieko nekainuojančiu pelkės purvo vonia, patyrinėti Debesnų pelkėje augančius augalus. O kartoti jau tarsi žinomus dalykus irgi pravartu.

Parodos lankytojus kvietėme pabėgti nuo miesto šurmulio, ramiai pasimėgauti įspūdinga gamta, pažinti išskirtines Varnių regioninio parko vertybes, susipažinti su kultūriniu-sakraliniu paveldu. Savo darbą mylinčių Varnių RPD specialistų komanda parengė ne vieną įdomią edukaciją. Tad stebėkite, skambinkite, rašykite ir Direkcijos specialistai visada atsilieps, patars ir priims jus nuostabiame gamtos kampelyje Žemaitijos širdyje įsikūrusiame Varnių regioniniame parke.