Sietuvos kūlgrinda

Sietuvos kūlgrinda

Bene daugiausiai duomenų apie Sietuvos kūlgrindą ir jos konstrukciją yra pateikęs žymus archeologas Liudvikas Kšivickis, kurio 1903 m. kelionės lankant Sietuvos kūlgrindą aprašymas išlikęs rankraštyje: „Pasakojo man apie šią Sietuvą stebuklų stebuklus: kelias šis išgrįstas po vandeniu, akmenys esą plokšti ir dideli kaip stalas, galima važiuoti ketvertu greta sukinkytų arklių. Bet jei šiek tiek kryptelėsi į šoną, tai brinktelėtumei su visu vėžimu į tokią gilumą, iš kurios jau nebeišlystumei" (L. Kšivickis Žemaičių senovė,1927 m.). Anot šio archeologo Sietuvos kūlgrinda – viena slaptų kelio, jungusio Medvėgalio, Paršpilio ir Šiuraičių pilių įgulas, atkarpų.

Apie šį žmogaus rankų kūrinį Česlovas Kudaba rašė: „Sietuvos Kūlgrinda – didis mūsų krašto archeologinis paminklas. Neveltui (…), pasakojama, jog tai iš seniai, kai gyveno čia milžinai. Tai jų darbas. Šiaip ar taip, gręžinių duomenimis, Sietuvos pelkės gylis 5-7 m. Kiek akmenų tekę paskandinti darant tą akmens taką!".

Greičiausiai, šios kūlgrindos įrengtos žemaičių ir kuršių kovų su Kryžiuočių ir Kalavijuočių ordinais laikotarpiu: XIII - XIV a. Šiandien yra žinomos 3 kūlgrindos atkarpos. Pirmoji eina per patį Sietuvos upelį. Jos ilgis – 250 m, plotis – 8 m (per patį upelį iki – 20 m). Kitos dvi eina per gretimas pelkes, jų ilgis - 180 ir 150 m, plotis 3-4 m.

 

Naktinis žygis per kūlgrindą.

Nuo Paršežerio stovyklavietės nakties metu keliaujame Paršežerio pažintiniu taku su bridimu per kūlgrindą.

Atstumas – apie 10 km.

Trukmė: iki 5 val.

Dalyvių skaičius: ne mažiau 20 asmenų.

Kaina pavieniam lankytojui: 8 €. 

Užsiėmimą veda: vyr. specialistas Linas Šedvilas.

Žygis per kūlgrindą dieną.

Trukmė iki 2 val.

Dalyvių skaičius: ne mažiau 20 asmenų.

Kaina pavieniam lankytojui 4 €.

Užsiėmimą veda Parko direkcijos specialistai.

 

 

 

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-03-17